U odlomcima iz knjige koji su dospjeli na internet piše da će u narednim godinama način na koji Kina tretira sajber kriminal dovesti do velikih promjena. Razlike između američkih i kineskih firmi i njihovih poslovnih aktivnosti će američku vladu i firme staviti u podređen položaj u budućnosti, jer državni vrh Kine podržava sajber kriminal kako bi Kina postigla određene ekonomske i političke koristi, time praveći od sebe najveću onlajn opasnost na svijetu, reakao je Šmit.
Američka vlada sigurno neće koristiti isti način digitalne špijunaže, zbog toga što su zakoni u Americi bolji, sprovode se dosljednije, kao i zbog toga što nedozvoljena konkurencija narušava jedno od osnovnih pravila poslovanja – fer plej, kaže Šmit.
U knjizi se takođe priznaje da su i američke sigurnosne mjere prilično popustile, podsjećajući da se 2010. godine virus Stuxnet koji je napravljen u Americi kako bi se koristio protiv Irana, greškom proširio internetom.
Knjiga koja se zove The New Digital Age i koju su zajedno napisali Šmit i Džared Koen, bivši savjetnik američke vlade biće objavljena u aprilu ove godine.