Za korišćenje Facebook Messengera prvo treba da razmislite da li primalac ima instaliran Facebook i da li je namešten da prima obaveštenja o novim porukama. Potom morate da se posvetite korišćenju Messenger aplikacije umjesto funkciji slanja SMS-a koja je ugrađena u vaš telefon. Jednom kad to uradite, konverzacija vam je vezana za Facebook ukoliko nemate neki od odabranih Android telefona koji mogu da integrišu regularne tekstualne poruke. Mnogo toga o čemu treba da razmišljate u poređenju sa standardnim SMS-om koji garantovano stiže do primaoca. Da bi predstavljao istinsku pretnju tekstualnoj poruci, Facebook Messenger mora da ima neku vrstu tjesne integracije sa smartfonima poput one kakvu ima Appleov iMessage, koja automatski zamenjuje standardne SMS-ove između bilo koja dva korisnika iPhonea. A to zapravo i neće biti moguće sve dok Facebook ne počne da pravi sopstvene smartfone. Kad je reč o tjesnoj integraciji sa smartfonom, Facebook jednostavno mora da se takmiči sa sličnim uslugama koje su već našle svoje mjesto pod suncem. WhatsApp je trenutno u Top 5 aplikacija u 141 zemlji i ima 10 milijardi poruka dnevno (poređenja radi, u 2011. je poslato 7,8 triliona standardnih SMS-ova ili oko 21 milijarda dnevno). Konkurencija je dobra stvar ali u ovom skučaju znači da će korisnici biti fragmentirani preko nekoliko usluga koje ne komuniciraju jedna s drugom. U idealnom svijetu te konkurentne usluge će nekako već naći načina da funkcionišu jedna sa drugom tako da bi Facebook korisnik mogao da pošalje poruku nekome ko koristi WhatsApp ili Viber.
Dok se to ne desi, ako zaista želite da doprete do nekoga, SMS ostaje najpouzdanija opcija a Facebook Messenger predstavlja tek beznačajnu prijetnju.
Dok se to ne desi, ako zaista želite da doprete do nekoga, SMS ostaje najpouzdanija opcija a Facebook Messenger predstavlja tek beznačajnu prijetnju.