Na primjer, trenutno su u trendu televizori tanki poput papira, LG-jev najnoviji uređaj je nevjerovatno tanak i prilično savitljiv. Doduše, nemoguće ga je smotati poput novina, a i nije osmišljen kako bi bio savijen cijeli dan. Međutim, savitljivi ekrani su stvarni.
Takođe, televizori se značajno razlikuju od mobilnih telefona i mnogo su jednostavniji u smislu tehnoloških parametara. Primjera radi, televizori nemaju bateriju – to je važna razlika jer litijum-jonske baterije ne podnose trenje ni bilo kakav oblik savijanja, pa se preporučuje što manji pritisak na njih, jer se u suprotnom događa efekat Note-a 7.
Drugim riječima, istovremeno je moguće, ali i nemoguće staviti savitljive ekrane na pametne telefone.
Ako malo razmislimo, jedini razlozi za postojanje i kupovinu savitljivog televizora jesu njegova estetska privlačnost i to što su moderni. Takođe, valja istaći da su takvi televizori izdržljiviji upravo zbog svoje fleksibilnosti. Ne znamo da li bi takav televizor bolje prošao na testu pada od klasičnog televizora, ali kada govorimo o manjem ekranu za pametne telefone, ishod bi verovatno bio drugačiji, upravo zbog veličine. Kada vam ispadne iPhone, obično se odbije o ćošak (jednom ili više puta), i tek se onda zaustavi, čekajući da se vlasniku smiri puls pre nego što ga pogleda kako bi procijenio štetu.
Izvor: imagazin.rs